Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Promocija u Zagrebu: „Brštanica Hrasno Hercegovina“, autora Kominjanina Dragana Jurkovića
    • Božićni sajam lokalnih poduzetnika u Pločama
    • Osmu godinu zaredom u Dubrovnik stigla donacija od deset tona jabuka iz Vukovarsko-srijemske županije
    • Rukomet: Mlađe juniorke s broncom iz Pariza: SREBRNE KADETKINJE NASTAVLJAJU NIZ USPJEŠNIH NASTUPA
    • Prometna policija PU dubrovačko-neretvanske najuzornije vozače nagradila poklonima
    • Prometna policija edukacijom obuhvatila i umirovljenike
    • Alkoholizirani vozač prevozio obitelj – policija predložila kaznu od 3.560 eura
    • Vozačica s preko 2 promila alkoholni je rekorder proteklog tjedna
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Još jedan herbicid se povlači sa tržišta, pogledajte koja sredstva možete kratko koristiti, a onda neškodljivo zbrinuti

    28.02.2024

    Sredstva za zaštitu bilja na osnovi aktivne tvari S-metolaklor povlači se sa tržišta RH, informirali su iz Ministarstva poljoprivrede. Riječ je o herbicidu namijenjen suzbijanju jednogodišnjih uskolisnih korova u ratarstvu, povrtlarstvu, začinskom bilju, industrijskom bilju, vinogradarstvu, voćarstvu i rasadnicima. Aktivna tvar S-metolaklor već dugi niz godina poznata zbog iznimnog djelovanja na jednogodišnje trave, a dodatno pomaže u poboljšanju djelovanja na neke širokolisne korove. Djeluje preko tla, pa je za njegovu optimalnu učinkovitost potrebna dobra priprema sjetvene površine i odgovarajuća vlaga u tlu. Može se koristiti u mnogim usjevima kao partner drugim herbicidima, posebno ako partnerski herbicid nije dovoljno učinkovit na jednogodišnje travne korove ili kada su travni korovi dominantni, javlja Dubrovacki vjesnik

    Provedbenom uredbom EU Komisije o neproduljenju odobrenja aktivne tvari S-metolaklor, propisano je da države članice moraju oduzeti registraciju sredstvima za zaštitu bilja koji sadržavaju aktivnu tvar S-metolaklor.

    Sredstvima za zaštitu bilja, na osnovi aktivne tvari S-metolaklor, koji se na tržištu Republike Hrvatske nalaze pod trgovačkim nazivima Lumax, Dual Gold 960 ec, Primextra tz Gold 500 sc, Camix 560 se, Lumax h 537.5 SE, Efica 960 EC, Deflexo mix, Deflexo ultra, Deflexo i Deluge 960 EC temeljem navedene Uredbe, ukidaju se registracije za stavljanje na tržište Republike Hrvatske s datumom 23. travnja 2024.

    Na tržištu Republike Hrvatske bit će dozvoljena prodaja, distribucija i primjena postojećih zaliha ovih sredstava za zaštitu bilja do 23. lipnja 2024., a zbrinjavanje, skladištenje i primjena postojećih zaliha sredstvima za zaštitu bilja do 23. srpnja 2024.

    Stanislav Soldo/Dubrovacki vjesnik

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Promocija u Zagrebu: „Brštanica Hrasno Hercegovina“, autora Kominjanina Dragana Jurkovića

    Božićni sajam lokalnih poduzetnika u Pločama

    Osmu godinu zaredom u Dubrovnik stigla donacija od deset tona jabuka iz Vukovarsko-srijemske županije

    Rukomet: Mlađe juniorke s broncom iz Pariza: SREBRNE KADETKINJE NASTAVLJAJU NIZ USPJEŠNIH NASTUPA

    Prometna policija PU dubrovačko-neretvanske najuzornije vozače nagradila poklonima

    veljača 2024
    P U S Č P S N
     1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    26272829  
    « sij   ožu »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.