Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Tragovi Ilira – originalna i izvorna inspiracija za turistički storytelling
    • Župan Blaž Pezo uputio čestitke roditeljima prvih beba rođenih u Dubrovačko-neretvanskoj županiji u 2026. godini
    • ŽELJKO I VIDA PLANINIĆ: 53 godine prošlo je kao da udariš dlanom o dlan!
    • Gabela je bila prva neretvanska luka. Preko nje su trgovali Dubrovačka Republika, Venecija…
    • Ivan Marević: Advent je postao dio identiteta grada u prosincu. Karla Šestan: Ploče su mali grad s velikim srcem.
    • Sretna nova godina!
    • Opuzen i Metković u počecima parabrodskog turizma u Dalmaciji. Pročitajte kraljeve dojmove!
    • ODRŽAN TURNIR U ČAST: Prije 6 godina napustio nas je Ani
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Ministar Dabro na radnom sastanku i obilasku proizvođača doline Neretve

    29.09.2024

    U subotu 28. rujna 2024. godine potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede, šumarstva i ribarstva Josip Dabro je održao sastanak s predstavnicima Udruge proizvođača agruma i povrća „Neretvanska mladež“ te predstavnicima HPK Odbora za voćarstvo i Odbora za agrume.

    Ministar Dabro je tom prilikom obišao poljoprivredne površine i upoznao se s proizvodnjom koja se odvija na tim područjima te poslije obilaska održao sastanak u Gradskoj vijećnici grada Opuzena.

    Sastanku su nazočili predstavnici JLS, Dubrovačko-neretvanske županije, LAG Neretva, otkupljivači i trgovci te proizvođači s cijelog prostora doline Neretve.

    Teme sastanka su bile: aktualnosti u poljoprivrednoj proizvodnji doline Neretve-berba i plasman mandarina, upis u ARKOD i državno poljoprivredno zemljište, dostupnost kvalitetne vode za navodnjavanje, izmjena strateškog plana, neisplata potpora te izrada višegodišnjeg programa pomoći proizvođačima mandarina.

    Sastanak je protekao u pozitivnoj, afirmativnoj atmosferi s dosta prijedloga, sugestija i razmišljanja u cilju razvoja poljoprivredne proizvodnje u dolini Neretve.

    Nakon sastanka obilježila se ovogodišnja berba mandarina na obližnjoj plantaži.

    Ministru Dabri su se predstavnici Udruge proizvođača agruma i povrća i Odbora za agrume HPK zahvalili na dolasku i posjeti poljoprivrednicima Neretve, ali i svim ostalim sudionicima sastanka na konstruktivnoj raspravi.

    Ministar Dabro je saslušao sve probleme proizvođača neretvanskog kraja, zahvalio se na svim ponuđenim rješenjima i pozvao proizvođače na daljnje sastanke i razgovore u cilju dobre suradnje i povećanja proizvodnje u tom kraju.

     

    Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Tragovi Ilira – originalna i izvorna inspiracija za turistički storytelling

    Župan Blaž Pezo uputio čestitke roditeljima prvih beba rođenih u Dubrovačko-neretvanskoj županiji u 2026. godini

    ŽELJKO I VIDA PLANINIĆ: 53 godine prošlo je kao da udariš dlanom o dlan!

    Gabela je bila prva neretvanska luka. Preko nje su trgovali Dubrovačka Republika, Venecija…

    Ivan Marević: Advent je postao dio identiteta grada u prosincu. Karla Šestan: Ploče su mali grad s velikim srcem.

    rujan 2024
    P U S Č P S N
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    30  
    « kol   lis »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    Copyright © 2015-2026 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.