Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • U Dubrovniku uhićen albanski državljanin osumnjičen za pokušaj ubojstva i nametljivo ponašanje
    • Razriješena zlouporaba povjerenja u gospodarskom poslovanju “teška” 100.000,00 eura
    • Besplatna radionica u Poduzetničkom inkubatoru Ploče: Poslovanje u digitalnom dobu – moć Facebooka i Instagrama
    • Šjora File, nova predstava MAK-a u utorak, 27. svibnja dolazi u Ploče
    • JADRAN LP: S tri pobjede ni drugo mjesto nije nedostižno
    • Makrame – radionica za odrasle
    • DALMATINKA: Nagrada je ovo za cijelu sezonu, a Iva Bule ostaje u Pločama
    • Jučer je u Pločama održana promocija policijskog zanimanja
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Poništen natječaj za pregradu na Neretvi – nijedna ponuda nije prošla! Evo što je zaustavilo milijunski projekt

    AutorAutorAutor:PORTAL ROGOTIN22.04.2025

    Hrvatske vode, pravna osoba za upravljanje vodama, službeno su donijele odluku o poništenju postupka javne nabave procijenjene vrijednosti  20,2 milijuna eura, za izgradnju pregrade na rijeci Neretvi – prve etape ambicioznog projekta zaštite od zaslanjivanja tala i voda u području Donje Neretve.

    Natječaj se provodio se u otvorenom postupku, a ciljana je bila izgradnja ključne vodne infrastrukture u sklopu dugoočekivanog ekološkog projekta. No, kako su objasnili iz Hrvatskih voda, postupak je poništen na temelju Zakona o javnoj nabavi jer nakon pregleda i ocjene ponuda – nijedna nije zadovoljila tražene uvjete, javlja Slobodna Dalmacija.

    Dvije pristigle ponude, od tvrtki Pomgrad Inženjering d.o.o. i Texo Molior d.o.o., odbijene su kao neprihvatljive. Pomgradova ponuda (37,2 milijuna eura) nadmašila je planirani budžet naručitelja, dok Texo Molior (31,7 milijuna eura) nije uspio dokazati tehničku i stručnu sposobnost, također ponudivši cijenu iznad financijskih mogućnosti projekta.

    Iz Hrvatskih voda poručuju da će novi natječaj za isti ili sličan predmet nabave biti raspisan u roku od 30 dana od pravomoćnosti odluke.

    S obzirom na važnost projekta za ekosustav donje Neretve, lokalna zajednica i struka s nestrpljenjem iščekuju novi natječaj – u nadi da će drugi pokušaj dovesti do uspješne realizacije ovog važnog koraka u borbi protiv zaslanjivanja. Podsjetimo, žalba protiv ove odluke moguća je u roku od deset dana.

    Stanislav Soldo/Slobodna Dalmacija

    Slika: rogotin.hr

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    U Dubrovniku uhićen albanski državljanin osumnjičen za pokušaj ubojstva i nametljivo ponašanje

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.05.2025

    Razriješena zlouporaba povjerenja u gospodarskom poslovanju “teška” 100.000,00 eura

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.05.2025

    Besplatna radionica u Poduzetničkom inkubatoru Ploče: Poslovanje u digitalnom dobu – moć Facebooka i Instagrama

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.05.2025

    Šjora File, nova predstava MAK-a u utorak, 27. svibnja dolazi u Ploče

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.05.2025

    JADRAN LP: S tri pobjede ni drugo mjesto nije nedostižno

    Autor: Jurica Vukojević15.05.2025
    travanj 2025
    P U S Č P S N
     123456
    78910111213
    14151617181920
    21222324252627
    282930  
    « ožu   svi »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.