Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Turistička zajednica grada Metkovića se i ove godine uključila u projekt „Hrvatska prirodno tvoja”
    • VELIKO PRIZNANJE! Spomenicom domovinske zahvalnosti odlikovano četvoro djelatnika PU dubrovačko-neretvanske
    • Metković: Biciklist s 3,24 promila izazvao prometnu nesreću i lakše se ozlijedio
    • Tragično okončana potraga za nestalom Matijom Brajković
    • JADRAN LP: Domaći učinak plavih s ušća Neretve
    • Tragičan kraj potrage u Opuzenu: pronađeno tijelo žene za kojom se danima tragalo
    • Obilježena osma godišnjica smrti junaka Domovinskog rata; vrijeme prolazi, ali uspomene ne blijede
    • Poziv na besplatnu online radionicu “Budžet kao alat za odluke – od ideje do brojki”
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    ĆOPO: GRAD JE U MINUSU A NE U PLUSU

    20.01.2016

    Povodom najave iz gradske uprave Ploča da Grad u novu proračunsku godinu ulazi sa suficirtom od 4,6 milijuna kuna, konferenciju za novinare održao je gradski vijećnik SDP-a Ante Ćopo koji tvrdi da je Grad Ploče u minusu od petstotinjak tisuća kuna, tako da je aktivirana pozajmica od PBZ-a.

    „Prisilno naplaćena katastarska izmjera ne pokriva sva dugovanja Grada Ploča niti višegodišnje rastrošno i nenamjensko trošenje proračunskog novca. Napominjem da je samo za prošlu godinu planirano gotovo četiri milijuna kuna za izgradnju i održavanje objekata komunalne infrastrukture. Utrošak i realizacija te proračunske stavke je gotovo beznačajna. Kada se pogledaju dugovanja prema dobavljačima, a i stanje u tvrtkama u vlasništvu Grada ploča, jasno je vidljivo da se problemi samo gomilaju i čekaju neke druge koji će to riješiti.

    Ustanova Izvor već više godina gradskim vijećnicima servira minus pa je njena svrha isključivo vezana za održavanje Upravnog vijeća čije sjednice koštaju više nego sjednice NATO pakta u Bruxellesu. U Javnoj vatrogasnoj postrojbi vlada opći kaos i samo se čeka da nadležni otkriju tko je ukrao božićnicu za 2011. godinu i tko će za to odgovarati. U Dječjem vrtiću za isplatu plaća djelatnicima koriste se participacije koje roditelji uplaćuju za svoju djecu. Radio postaja Ploče u takvim je problemima da joj prijeti gašenje, a Komunalno održavanje prema Gradu ima potraživanja od gotovo dva milijuna kuna. Kada se sve to sagleda vidljivo je da od delirijskoga plusa apsolutno nema ništa“, rekao je Ćopo.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Turistička zajednica grada Metkovića se i ove godine uključila u projekt „Hrvatska prirodno tvoja”

    VELIKO PRIZNANJE! Spomenicom domovinske zahvalnosti odlikovano četvoro djelatnika PU dubrovačko-neretvanske

    Metković: Biciklist s 3,24 promila izazvao prometnu nesreću i lakše se ozlijedio

    Tragično okončana potraga za nestalom Matijom Brajković

    JADRAN LP: Domaći učinak plavih s ušća Neretve

    siječanj 2016
    P U S Č P S N
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
    « pro   velj »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.