Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Od polja do novčanika! Ovo je sezonski posao o kojem svi pričaju – evo koliko se stvarno zarađuje
    • Besplatna edukacija u Poduzetničkom inkubatoru Ploče: TikTok u poslovanju – osvojite digitalni svijet
    • Policijska postaja Metković nastavlja kazneno prijavljivati osobe koje se bave prodajom droge
    • Vrući latin ritmovi stižu u Ploče i Dolinu Neretve!
    • ”Štit Domovine Knin 2025”: najspremniji policijski službenik i ove je godine Petar Volarević iz Interventne jedinice policije Policijske uprave dubrovačko-neretvanske
    • Teže ozlijeđen 55-godišnji motociklist
    • Zaklada „Hrvatska za djecu” sufinancira projekt Udruge Radost „Različitosti nas obogaćuju”
    • U manje od tri godine u Dnevnoj bolnici Metković obavljena 21 tisuća liječničkih pregleda
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    POSLOVANJE GRUPE LUKA PLOČE I LUKA PLOČE D.D. U PRVIH ŠEST MJESECI 2016.

    27.08.2016

    Prema nerevidiranom nekonsolidiranom izvještaju za razdoblje od početka ove godine do kraja lipnja, kada je u pitanju Luka Ploče d.d., promet preko luke Ploče iznosio je 1,3 milijuna tona roba ili gotovo 14 posto manje nego u istome razdoblju prošle godine. U prihodima od prodaje od 69 milijuna kuna su prihodi od lučkih usluga koji iznose 44 milijuna kuna i prihodi od prodaje robe od 25 milijuna. Prihodi od lučkih usluga manji su 18 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. EBITDA (dobit prije kamata, poreza i amortizacije) je 4,56 milijuna kuna. Neto dobit je 536 tisuća kuna. Broj zaposlenih u Luci Ploče d.d. bio je 452.

    U prihodima od prodaje Grupe Luka Ploče u istome razdoblju, od 78,5 milijuna kuna, prihodi od lučkih djelatnosti su nešto veći od 53 milijuna, a ostatak su prihodi od prodaje roba. Prihodi od lučkih djelatnost bilježe smanjenje od 16 posto u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje. U ukupnim operativnim troškovima od 73 milijuna kuna evidentirani su troškovi prodane robe od 24 milijuna kuna. Operativni troškovi bez troškova prodane robe bilježe smanjenje od tri posto u odnosu na isto razdoblje lani. EBITDA (dobit prije kamata, poreza i amortizacije) je 6,59 milijuna kuna. Neto dobit je 1,52 milijuna kuna. Broj zaposlenih je 590.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Od polja do novčanika! Ovo je sezonski posao o kojem svi pričaju – evo koliko se stvarno zarađuje

    Besplatna edukacija u Poduzetničkom inkubatoru Ploče: TikTok u poslovanju – osvojite digitalni svijet

    Policijska postaja Metković nastavlja kazneno prijavljivati osobe koje se bave prodajom droge

    Vrući latin ritmovi stižu u Ploče i Dolinu Neretve!

    ”Štit Domovine Knin 2025”: najspremniji policijski službenik i ove je godine Petar Volarević iz Interventne jedinice policije Policijske uprave dubrovačko-neretvanske

    kolovoz 2016
    P U S Č P S N
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    293031  
    « srp   ruj »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.