Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • PUNAT: Torbe, borše i dodaci s dušom Neretve
    • Jure, čestitamo!
    • DRAGICA JERAMAZ: BILA JE PRVA LUČKA DISPONENTICA U BIVŠOJ DRŽAVI! U Luci Ploče radila je 45 godina
    • Od nula do 10 tisuća eura: evo koliko se uložilo na privlačenje glasača u gradovima i općinama Dubrovačko-neretvanske županije
    • Pučko otvoreno učilište Ploče vas poziva na koncert “𝗩𝗲𝗰̌𝗲𝗿 𝗻𝗲𝘇𝗮𝗯𝗼𝗿𝗮𝘃𝗻𝗶𝗵 𝗺𝗲𝗹𝗼𝗱𝗶𝗷𝗮”
    • Neodgovornim ponašanjem pojedinaca korisnici ne mogu doći do grobnih mjesta
    • Strava na Korčuli: Filipinka se sama porodila i bebu ostavila u košari, dijete hitno prebačeno helikopterom u Split!
    • Metković će se morati snaći bez pomoći Ploča, evo što se događalo na sjednici Gradskog vijeća
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    GRAD ULAŽE 200 TISUĆA KUNA U UREĐENJE PASTORALNOG CENTRA ZA POTREBE DJEČJEG VRTIĆA

    23.08.2018TincekTincek

    Dječji vrtić u Pločama, osim što s vremena na vrijeme posluži kao poligon za politička prepucavanja, kao što je to zadnji put bilo nedavno prilikom natječaja za prijem teta u stalni radni odnos, ima nekoliko ozbiljnih problema, od kojih je jedan riješen hvale vrijednom odlukom župnika župe Kraljice neba i zemlju u Pločama don Ante Antunovića. Naime, poznato je da je objekt Vrtića već duže vremena u lošemu stanju i godinama se očekuje gradnja novoga, koji bi trebao zadovoljiti sigurnosne i smještajne kriterije, jer određeni dio djece, zbog manjka kapaciteta ostane neupisan.

    Pastoralni centar uredjenje

    Tako je prošle godine, prema riječima ravnateljice Vrtića Ljiljane Bogunović ostalo neupisano 30 djece, koja su, silom prilika, raspoređena po postojećim skupinama, pa su po skupini bile određene po tri odgojiteljice. Ove godine, do sada je prijavljeno 275 djece, a 48 ih je neupisano zbog nedostatka smještajnih kapaciteta. Od toga broja 40 ih je jasličkog, dok ih je osmero vrtićkog uzrasta.

    No, ove godine problem će biti riješen na drugačiji i prihvatljiviji način, jer je Grad Ploče zamolio don Antu Antunovića da, zbog podkapacitiranosti postojećeg objekta Vrtića, ustupi dio Pastoralnog centra, točnije dvije prostorije veličine svaka po gotovo 59 metara četvornih za smještaj djece. Don Ante je pristao, ugovor je potpisan i preuređenje toga dijela Pastoralnog centra je u tijeku. Radovi su započeli sredinom srpnja ove godine i sastoje se od izgradnje sanitarnih čvorova za djecu i odgajateljice kao i izgradnje mini kuhinje za potrebe vrtića, te drugih potrebnih sadržaja kako bi mali vrtićani imali sve potrebne uvjete za boravak u tome prostoru. Planirano trajanje radova je 40  dana i trebali bi biti gotovi do početka mjeseca rujna  kada i vrtić planira sa početkom svojih aktivnosti.

    Istovremeno s uređenjem tih dviju prostorija, u tijeku je i postupak nabave, koju provodi Grad Ploče za nabavku i montažu opreme za potrebe dječjeg vrtića. Za preuređenje prostora Grad je planirao investirati oko 65 tisuća kuna, te još oko 140 tisuća kuna za nabavku i montažu odgovarajuće opreme, sve bez PDV-a. Oprema će, kako tvrdi ravnateljica Bogunović, možda malo kasniti zbog proceduralnih razloga, ali u konačnici roditelji djece polaznika pločanskoga Vrtića mogu biti zadovoljni, jer će djeca ove godine imati odgovarajuće uvjete.

    Pastoralni centar unutrašnjst

    Iako je riječ o privremenom rješenju, jer je Grad aplicirao na projekte resornog Ministarstva za milijunske iznose, kako bi se ovaj problem riješio dugoročno, gradonačelnik Ploča Mišo Krstičević (SDP) i ravnateljica Vrtića Ljiljana Bogunović izrazili su zahvalnost pločanskome župniku, koji će im pomoći da prebrode ovaj period dok se ne postigne konačno rješenje. Don Ante je samo skromno izjavio kako mu je zadovoljstvo što je mogao pomoći u rješavanju ovoga problema, makar to bilo samo privremeno, posebno zbog toga što su u pitanju djeca.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    PUNAT: Torbe, borše i dodaci s dušom Neretve

    Autor: PORTAL ROGOTIN04.07.2025

    Jure, čestitamo!

    Autor: PORTAL ROGOTIN04.07.2025

    DRAGICA JERAMAZ: BILA JE PRVA LUČKA DISPONENTICA U BIVŠOJ DRŽAVI! U Luci Ploče radila je 45 godina

    Autor: U Luci Ploče radila je 45 godina03.07.2025

    Od nula do 10 tisuća eura: evo koliko se uložilo na privlačenje glasača u gradovima i općinama Dubrovačko-neretvanske županije

    Autor: PORTAL ROGOTIN03.07.2025

    Pučko otvoreno učilište Ploče vas poziva na koncert “𝗩𝗲𝗰̌𝗲𝗿 𝗻𝗲𝘇𝗮𝗯𝗼𝗿𝗮𝘃𝗻𝗶𝗵 𝗺𝗲𝗹𝗼𝗱𝗶𝗷𝗮”

    Autor: PORTAL ROGOTIN02.07.2025
    kolovoz 2018
    P U S Č P S N
     12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    « srp   ruj »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.