NOVI PREDSJEDNIK ŽUPANIJSKOG HDZ-A: U Pločama situacija nije dobra, odgodili smo unutarstranačke izbore i očekujemo nove ljude koji će voditi stranku

0

Novi predsjednik Dubrovačko-neretvanskog HDZ-a Blaž Pezo, netom nakon što je izabran na tu dužnost, ima pune ruke posla, posebice u Pločama gdje je stranačka situacija daleko od dobre. Podsjetimo, pločanski HDZ u ponedjeljak je obilježio 32. obljetnicu od osnivanja gradske organizacije, a dan prije, u nedjelju morali su otkazati unutarstranačke izbore jer se nitko nije kandidirao za predsjednika gradske organizacije, piše Dubrovacki vjesnik

– U Pločama, nakon što je HDZ dva puta za redom izgubio lokalne izbore, naši članovi su demotivirani i to treba promijeniti. Upravo zbog toga tamo smo suspendirali unutarstranački izborni proces iako se do 15. listopada on trebao završiti u cijeloj Hrvatskoj. Ne želimo da se ti izbori provedu proforma, već da se na njima kandidiraju ljudi koji doista žele raditi. Stoga odlučili smo im dati dodatno vrijeme da se bolje organiziraju – kaže predsjednik ŽO HDZ-a Blaž Pezo pojasnivši kako se unutarstranački izbori u Pločama na vrijeme nisu održali u temeljenim organizacijama pa tako kontaminirani izborni proces nije imalo smisla nastaviti. – Razgovarali smo sa našim članovima u Pločama od kojih očekujemo da pokažu motiviranost i iskažu svoje ambicije bez kojih neće biti ni rezultata na lokalnim izborima. Svakako očekujem nove ljude na vodećim pozicijama te sam siguran sam će se situacija u toj gradskoj organizaciji vrlo brzo promijeniti na bolje – komentirao je aktualno stanje u pločanskom HDZ-u Blaž Pezo.

Za razliku od Ploča, situaciju nakon lipanjskih lokalnih izbora na otoku Korčuli ne smatra toliko lošom. – Na Korčuli smo osvojili neznatno manji broj glasova nego smo osvajali na prethodnim izborima, no na prošlim svi su se udružili u, moram reći, vrlo čudne koalicije protiv nas pa smo izgubili načelnike općina i gradonačelnika grada Korčule. Ipak u nekim sredinama i dalje imamo većinu u općinskim vijećima, a na novim načelnicima i gradonačelnici je da pokažu što znaju. No kako sada stoje stvari, siguran sam da ćemo već na idućim izborima vratiti vlast na cijeloj Korčuli – ističe Pezo naglasivši kako je u predizbornoj unutarstranačkoj kampanji obišao sve stranačke organizacije u Dubrovačko-neretvanskoj županiji te da je vrlo dobro upoznat sa situacijom na terenu. Komentirao je i za razliku od Korčule obrnutu situaciju u Dubrovačkom primorju. Tamo je na lokalnim izborima načelnik Nikola Knežić osvojio još jedan mandata, no u općinskom Vijeću HDZ je izgubio većinu. – U Dubrovačkom primorju na prošlim izborima aktivirala se lista mladih ljudi koji žele promjene. S time mi u HDZ-u nemamo problema sve dok rade za dobrobit Dubrovačkog primorja. Uostalom, ukoliko budu tako radili, biti će i pomoć našem načelniku a to je i u interesu HDZ-a – zaključuje Blaž Pezo, novi predsjednik županijskog HDZ-a.

Anton Hauswitschka

Tonći Plazibat/Cropix

Share.

About Author

Comments are closed.