Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Na ušću Neretve obavljala se “trgovina ljudskim mesom”. Kupci? Dubrovčani, Korčulani, Mlečani, Katalonci…
    • Mali komunalni zahvat, velika briga manje
    • NERETVA: POBJEDA IM DONOSI DRUGO MJESTO
    • UMA Metković, 9. kolo: VIDU DERBI VRHA, PODRUJNICI ZAČELJA
    • OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN OSOBA S INVALIDITETOM DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE
    • Brutalni napad na jugu Dalmacije: pet tinejdžera u istražnom zatvoru, mladić iz BiH teško ozlijeđen
    • Sazvana 6. sjednica Gradskog vijeća Grada Ploča
    • Božićna makrame radionica za djecu od 8 do 11 godina
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Alkoholizirani vozač bacao zapaljene opuške kroz prozor

    20.08.2024

    Ako primjetite da netko baca opušak kroz prozor vozila, prijavite događaj policiji na broj 192

    Foto: Ilustracija

    Nakon zaprimljene dojave građanina da vozač osobnog vozila BiH nacionalnih oznaka tijekom vožnje baca upaljene opuške kroz prozor, policijski službenici Postaje granične policije Gruda su nešto iza ponoći u subotu, 17. kolovoza, na DC – 8 u mjestu Gruda, općina Konavle, zaustavili navedeno vozilo kojim je upravljao 45-godišnji državljanin BiH, s privremenim boravkom u RH.

    Prilikom zaustavljanja navedenog vozila, 45-godišnji vozač je naočigled policijskih službenika iz vozila, kroz otvoreni prozor, u nisko raslinje pored ceste, bacio upaljeni opušak cigarete.

    Osim toga, vozač je alkotestiran te je utvrđeno da vozilom upravlja pod utjecajem alkohola od 1,84 g/kg.

    Zbog počinjenih prometnih prekršaja 45-godišnjak je doveden u prostorije policije gdje je zadržan do jutarnjih sati nakon čega je, uz optužni prijedlog, odveden na Općinski sud u Dubrovniku gdje je kažnjen novčanom kaznom od 1.450,00 eura.

    Od početka ove godine Postaja prometne policije Dubrovnik zbog bacanja opušaka kroz prozor vozila, što spada u prometne prekršaje i sankcionira se sukladno čl. 35 Zakona o sigurnosti prometa na cestama, sankcionirala je ukupno sedam osoba.

    Zahvaljujemo savjesnom građaninu na dostavljenoj informaciji i apeliramo na vozače i putnike da nikada ne bacaju opuške kroz prozore vozila budući time u značajnoj mjeri povećavaju mogućnost nastanka požara, a time i ugrožavanja ljudskih života i nastanka velike ekonomske štete.

    PU dubrovacko-neretvanska

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Na ušću Neretve obavljala se “trgovina ljudskim mesom”. Kupci? Dubrovčani, Korčulani, Mlečani, Katalonci…

    Mali komunalni zahvat, velika briga manje

    NERETVA: POBJEDA IM DONOSI DRUGO MJESTO

    UMA Metković, 9. kolo: VIDU DERBI VRHA, PODRUJNICI ZAČELJA

    OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN OSOBA S INVALIDITETOM DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE

    kolovoz 2024
    P U S Č P S N
     1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    262728293031  
    « srp   ruj »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.